Podujatia

Wings for Life World Run 2022

Wings for Life World run 2022

Oprášte svoje tenisky a poďte si zabehnúť v nedeľu 8. mája o 13.00 hod. pre dobrú vec. Wings for Life World Run sa do Žiliny vracia už  so svojou deviatou edíciou. Pridajte sa k charitatívnemu podujatiu a podporte tak výskum liečby zameraný na poranenia miechy. Plánovaný App run štartuje na tradičnom mieste v parku Budatínskeho hradu

  • Podporte dobrú myšlienku – Keď sa postavíte na štart Wings for Life World Run, vybehnete do boja nielen za seba, ale aj za druhých. Pretože 100 % všetkých vstupných poplatkov putuje priamo na nadáciu Wings For Life. Jej misiou je vyliečiť ľudí, ktorí utrpeli poranenie miechy chrbtice. Aj napriek tomu, že ročník 2021 bol výrazne poznačený protipandemickými opatreniami, napokon sa behu zúčastnilo 184 236 bežcov zo 195 krajín, ktorí spolu vyzbierali 4,1 milióna eur na výskum liečby poranení miechy .
  • Jedinečné podujatie – Beh je jedinečný v tom, že cieľová čiara sa pohybuje. Volá sa Catcher Car (stíhacie auto) a 30 minút po tom, čo odštartujete spolu s ďalšími účastníkmi v ten istý čas (nech už bežíte kdekoľvek na svete), vás auto začne nasledovať. Postupne pridáva a kde vás predbehne, tam sa váš beh končí. Posledný, kto mu dokáže unikať, sa stáva svetovým šampiónom.
  • Aplikácia Wings for Life World Run App je pripravená – S live trackingom a virtuálnym Catcher Carom, vám aplikácia Wings For Life World Run dáva príležitosť zúčastniť sa kdekoľvek budete chcieť. Prepojenie so sociálnymi sieťami vás udrží v spojení s ostatnými bežcami a audio sprievodca vás bude informovať, zabávať a motivovať v reálnom čase.
  • Je to zábava pre každého – Profesionálni športovci, začiatočníci, 18-roční nadšenci, 80-roční nadšenci. A každý medzitým. Štartové pole na Wings For Life World Run je každý rok tak pestré, ako to len ide. Mnohí majú na sebe kostýmy, niektorí slnečné okuliare, niektorí zimné rukavice, ďalší čelovky (keďže v mnohých lokalitách sa beží po tme), ale hlavne má každý na tvári úsmev. Urobiť niečo dobré pre seba a zároveň pre druhých je totiž skvelá skúsenosť.
  • Toto je vaša šanca byť súčasťou niečoho globálneho – Nielen, že pobežíte naraz s celým svetom, ale pridáte sa aj k odkazu, ktorý toto podujatie buduje už od roku 2014. Zatiaľ sa doň zapojilo takmer 900 000 účastníkov zo 195 krajín, ktorí spolu nabehali viac ako sedem miliónov kilometrov a vyzbierali viac ako 30 miliónov eur pre výskum poranení miechy.

Viac informácií o podujatí nájdete na: https://www.wingsforlifeworldrun.com/sk?viewerCountry=SK. Zaregistrovať sa môžete prostredníctvom webu alebo mobilných aplikácií. Návod na prihlásenie je dostupný na: https://www.redbull.com/sk-sk/navod-ako-sa-prihlasit-wings-for-life-world-run. Odkaz na žilinský app run nájdete na: https://www.wingsforlifeworldrun.com/en/locations/zilina.

 

Informácie

Topoľová 1, park v areáli Budatínskeho hradu

Galéria