Podujatia

Premiéra divadelnej inscenácie Naše fotky v Mestskom divadle Žilina

Divadelná inscenácia hry - NASE FOTKY

V týchto dňoch pripravuje Mestské divadlo Žilina slovenskú premiéru inscenácie hry Thomasa Melleho Naše fotky v réžii Eduarda Kudláča, ktorá sa uskutoční v sobotu 30. októbra 2021 o 19.00 vo Veľkej sále. V hre Naše fotky dáva hlas obetiam a vytvára tak mnohohlasné obrazy zabúdania, potláčania a rozpoznávania pravdy.

V réžii Eduarda Kudláča sa v inscenácii Naše fotky predstavia Peter Martinček, Adam Herich, Michal Koleják, Michael Vrzala, Ada Juhásová, Natália Fašánková, Kristína Sihelská, Iveta Pagáčová a Boris Zachar. V Mestskom divadle Žilina nás čakajú mnohohlasné obrazy zabúdania, potláčania a rozpoznávania pravdy. Čaká nás téma, o ktorej je dôležité rozprávať nahlas.

Thomas Melle (1975) je nemecký spisovateľ a prekladateľ. Žije v Berlíne. Absolvoval štúdium komparatistiky a filozofie na univerzitách v Tübingene, Berlíne a v americkom Austine. Je autorom próz a divadelných hier. Za svoje diela získal niekoľko literárnych cien, viackrát ho nominovali na nemeckú literárnu cenu (za romány Sickster a 3000 Euro). V slovenčine je dostupný preklad jeho autobiografického románu Svet za chrbtom, v ktorom sa vyrovnáva so svojou bipolárnou poruchou. Román Svet za chrbtom bol zdramatizovaný a v marci 2017 ho uviedol viedenský Burgtheater. Inscenácia Melleho hry Naše fotky mala svetovú premiéru v réžii Alice Buddeberg 21. januára 2016 v Theater Bonn. Inscenácia patrila k finalistom prehliadky Stücke Mülheim 2016.

Informácie

Galéria