Podujatia

Mariánske leto – Štátny komorný orchester Žilina

Mariánske leto - Štátny komorný orchester Žilina

V rámci programu Žilinského kultúrneho leta je pre návštevníkov pripravená pestrá paleta rôznych aktivít. V rámci hudobného cyklu Mariánske leto sa publiku predstavia domáci i cezpoľní hudobníci, ktorí prinesú mix rôznych hudobných žánrov. Koncerty sa konajú na Mariánskom námestí o 19.30 hod.

Už v stredu 25. augusta sa divákom predstaví hudobné zoskupenie Štátny komorný orchester Žilina. Tešiť sa môžete na klasickú hudbu v zaujímavom hudobnom spracovaní.

Štátny komorný orchester Žilina(v zahraničí používa oficiálny názov SLOVAK SINFONIETTA) vznikol v roku 1974 ako jediný orchester „mozartovského typu“ na Slovensku. Odvtedy si získal významné postavenie nielen na Slovensku, ale v krátkom čase sa mu podarilo dosiahnuť vynikajúce renomé aj v Českej republike a inde v zahraničí.

Orchester má 35 členov, prevažne absolventov hudobných akadémií v Bratislave, Prahe, Brne a Konzervatória v Žiline. Kvalita hráčov, skúsenosti i majstrovstvo prvého šéfdirigenta Eduarda Fischera umožnili rýchly umelecký rast orchestra. Jeho ďalšími šéfdirigentmi boli Jan Valta, Leoš Svárovský, Oliver Dohnányi a Simon Chalk.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie neuskutoční. Viac informácií nájdete na: www.kulturneleto.eu. Fotogalériu z podujatí Žilinského kultúrneho leta 2021 nájdete TU.

 

Informácie

Mariánske námestie, Žilina

Galéria