Podujatia

Mariánske leto – Barbora Botošová Band a Tomáš Kočko & Orchester

Mariánske leto - pozvánka na podujatie

V rámci programu Žilinského kultúrneho leta je pre návštevníkov pripravená pestrá paleta rôznych aktivít. Každý piatok sa v rámci hudobného cyklu Mariánske leto predstavia publiku domáci i cezpoľní hudobníci, ktorí prinesú mix rôznych hudobných žánrov. Koncerty sa konajú na Mariánskom námestí o 19.30 hod.

Už zajtra 13. augusta sa divákom predstavia hudobné zoskupenia Barbora Botošová Band a Tomáš Kočko & Orchester. Tešiť sa môžete na zmes world music, folku či rocku.

Barbora Botošová je huslistka a primáška viacerých hudobných zoskupení, pochádza z hudobníckej rodiny a interpretuje rozmanité žánre od world music až po ethno-jazz. V súčasnosti je primáškou skupiny Barbora Botošová Band, ktorá sa venuje žánru world music.

Pri zrode T.K.& O. stáli verše moravského básnika z Valašska – Ladislava Nezdařila. V roku 1999 vydali T.K.&O. debutové album Horní chlapci s jeho zhudobnenými textami, pro ktoré ako básnický jazyk zvolil Nezdařil dialekt moravských Valachov. Zbojníci, hory, vzdor, úcta k tradíciám, láska i smrť, ktorých je Nezdařilova poézia plná, sa stali ďalšími tematickými okruhmi pre tvorbu T.K.& O. Kapela svoju hudbu pevne ukotvenou v moravskej tradícii korení folkovým úvodom, rockovým náprahom i metalovými riffy.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie neuskutoční. Viac informácií nájdete na: www.kulturneleto.eu. Fotogalériu z podujatí Žilinského kultúrneho leta 2021 nájdete TU.

 

Informácie

Mariánske námestie, Žilina

Galéria