Podujatia

Európska noc výskumníkov 2022

ENV2022_ZA_

Už v piatok 30. septembra zavíta do Žiliny 16. ročník festivalu vedy Európska noc výskumníkov. Stretnite sa s významnými slovenskými inovátormi i vedcami, ktorí vám populárnou formou odprezentujú ako vyzerá veda v praxi alebo aké je to byť výskumníkom. Mottom tohtoročného festivalu je „Dôverujme vede“, ktoré vzniklo v reakcii na potrebu lepšie sa orientovať v záplave veľkého množstva informácií. 

Pre návštevníkov sú pripravené vedecké stánky, kde sa malí aj veľkí môžu tešiť na interaktívne pokusy a prezentácie exponátov. Prostredníctvom nich organizátori poukážu, že za všetkými javmi okolo nás sú práve vedecké vysvetlenia a princípy. Na podujatí nebudú chýbať ani prednášky, workshopy či súťaže o zaujímavé a hodnotné ceny. Na hlavnom pódiu sa predstavia inšpiratívni hostia, ktorí návštevníkom na malú chvíľu požičajú svoje „vedecké okuliare.“ Viac informácií o podujatí a programe nájdete na: www.nocvyskumnikov.sk.

Festival vedy Európska noc výskumníkov je projekt finančne podporovaný rámcovým programom Európskej komisie na podporu výskumu, vývoja a inovácií – Horizon Europe, v časti – Marie Skłodowska-Curie actions pod číslom 101060946. Podujatie vzniklo z iniciatívy Európskej komisie a v tento deň sa súbežne uskutoční v rámci 25 krajín a zapojených bude viac ako 300 miest po celej Európe.

Informácie

Nám. A. Hlinku 7B, Žilina

Galéria