Podujatia

Ekotopfilm – Envirofilm festival 2022

Ekotopfilm fest 2022

Všetkých priaznivcov zaujímavých filmov a ekológie pozývame na ďalší ročník festivalu Ekotopfilm – Enfirofilm festival 2022. Zaujímavú filmovú projekciu si budete môcť pozrieť v termíne od 6. do 7. decembra 2022 v CINEMAX Žilina. 

Na festival Ekotopfilm – Envirofilm sa v tomto roku prihlásilo viac ako 1 700 filmov z celého sveta. Do oficiálneho výberu sa dostalo 66 filmov, ktoré súťažia v šiestich kategóriách. Medzi zahraničnými snímkami sa predstavia aj slovenskí filmári. Témy prednášok, workshopov, diskusií a sprievodného programu budú nadväzovať na súčasné problémy a výzvy s ohľadom na životné prostredie.

Slovenskú premiéru na festivale bude mať aj dokumentárny film Expedícia Tribugá. V zálive Tribugá, ktorý je v súčasnosti ohrozený výstavbou plánovaného druhého námorného prístavu v krajine, sa nachádzajú neprebádané ekosystémy a interakcie, ako aj  komunity, ktoré žijú v rovnováhe so svojím prostredím.

Podujatie finančne podporilo mesto Žilina, ktoré je zároveň partnerom podujatia. Vstup na festival a všetky jeho sprievodné akcie je ZADARMO! Všetkých vás srdečne pozývame. Viac informácií nájdete na: www.ekotopfilm.sk.

Informácie

Galéria