Podujatia

Detské divadlo na Studničkách – POZOR ZMENA PROGRAMU- Kedy stromy spievajú

Kedy-stromy-spievajú

Pre najmenších je každú stredu počas leta o 17.00 hod. v Sade na Studničkách pripravené Detské divadlo na Studničkách. V stredu 17. augusta sa môžu deti tešiť na divadelné predstavenie Kedy stromy spievajú v podaní hercov z Divadla na hojdačke. Divadelné predstavenie Škaredé káčatko v podaní hercov z divadla Kapor na scéne je z organizačných dôvodov zrušené. 

„Keď pomôžeme jednému stromu, akoby sme zachránili celý les“, trinásta bábková inscenácia Divadla na hojdačke prináša silné environmentálne posolstvo. Prostredníctvom hlavného hrdinu „duba letného“ hravou formou predostrú herci kľúčovosť existencie stromov pre planétu. Vedľajšie línie majú zároveň za cieľ podčiarknuť silu priateľstva, tímovej práce a ponúknu rôzne formy šetrného správania sa k prírode. Cieľom je zvýšiť povedomie o potrebe posilnenia ochrany prírody, ktorá sa stáva primárnou témou ľudstva a základom udržateľného rozvoja.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie neuskutoční. Viac informácií nájdete na: www.kulturneleto.eu. Fotogalériu z podujatí Žilinského kultúrneho leta 2022 nájdete TU.

Informácie

Sad na Studničkách, Žilina

Galéria