Aktuality

Základná škola Martinská uspela v celoslovenskom hodnotení

ilustračná foto

Žilinským základným školám sa v najnovšom hodnotení slovenských základných škôl za školský rok 2021/2022 mimoriadne darilo. Základná škola (ZŠ) Martinská obsadila v celoštátnom rebríčku konečné 6. miesto. Výborné umiestnenie zaznamenali aj ďalšie dve školy, ktoré v rámci Žilinského kraja skončili v prvej desiatke.

Rebríček najlepších škôl na Slovensku každoročne zverejňuje Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO). Výnimočný výsledok v rámci slovenských základných škôl dosiahla Základná škola na Martinskej ulici. Získala 9 bodov z 10 možných a ohodnotená bola ako škola s excelentnými výsledkami žiakov. Stala sa tak najlepšou základnou školou v celom Žilinskom kraji.

Vysokú úroveň vzdelávacieho procesu potvrdili aj v ZŠ Školská, ktorá obsadila 4. miesto v kraji a ZŠ Karpatská sa stala siedmou najlepšou v kraji. Dvadsiate miesto rebríčka najlepších škôl v kraji patrí ZŠ Gaštanová. V prvej tridsiatke žilinského regiónu skončili tiež ZŠ s MŠ Do Stošky a ZŠ s MŠ sv. Gorazda.

„Vynikajúce umiestnenia týchto základných škôl len potvrdzujú vysokú kvalitu žilinských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Základné školy na Martinskej, Školskej a Karpatskej ulici sa na popredných pozíciách v rámci krajského hodnotenia udržujú dlhodobo. Nesmierne sa teším z tohto úspechu, blahoželám vedeniu škôl i pedagógom a ďakujem za skvelú propagáciu nášho mesta,“ poznamenal žilinský primátor Peter Fiabáne s tým, že tieto výnimočné výsledky sú pre vedenie žilinskej radnice motiváciou a záväzkom pokračovať i naďalej v skvalitňovaní škôl v pôsobnosti mesta.

Hodnotenie škôl INEKO je vypočítané na základe výsledkov celonárodných testov v 5. a 9. ročníku (Testovanie 5, Testovanie 9) a mimoriadnych výsledkov žiakov vo vybraných súťažiach.

Prehľad výsledkov je dostupný na: www.skoly.ineko.sk.

Galéria