tlač, návrat 07.08.2006 | Radoslav Cech

Policajti zadržali dealera drog

ŽILINA

Neoprávnene vošiel na súkromný pozemok a vyhrážal sa jeho majiteľom

Z porušovania domovej slobody a výtržníctva obvinil policajný vyšetrovateľ v nedeľu 19 ročného študenta Jána zo Závodia, okres Žilina. Obvinený v nedeľu večer vošiel do dvora rodinného domu v Závodí a s baseballovou pálkou rozbil na dome 12 sklených okenných výplní. Obyvateľom domu vulgárne nadával a vyhrážal sa násilím. Majiteľke domu spôsobil škodu 3.600,- Sk. Obvinený je stíhaný na slobode. Hrozí mu trojročný trest odňatia slobody.

Krádež vlámaním do vozidla
Zo soboty na nedeľu sa v Terchovej na ulici Sv. Martina doposiaľ neznámy páchateľ vlámal do Škody Fábia s nemeckým evidenčným číslom. Z auta ukradol autorádio s CD prehrávačom 7 ks CD nosičov, 6 rôznych máp a doklady od vozidla. Majiteľovi vozidla spôsobil páchateľ škodu vo výške 28.500,- Sk. Prípad vyšetruje polícia v Terchovej.

Krádež áut
Polícia pátra po neznámom páchateľovi, ktorý počas víkendu v Žiline z ul. Matice Slovenskej modrý Peugeot 206 s maďarským evidenčným číslom. Spoločnosti, tkorej vozidlo patrilo vznikla škoda za 300.000,-Sk. Po vozidle bolo vyhlásené celoštátne pátranie. Prípad vyšetruje polícia.

Polícia pátra aj po odcudzenom VW Passat čiernej farby so žilinským evidenčným číslom. Vozidlo ukradol doposiaľ neznámy páchateľ 4. augusta v čase medzi 01.30 a 09.30 hodinou v Žiline z. Gaštanovej. Majiteľovi vznikla škoda vo výške asi pol milióna slovenských korún. Po vozidle bolo vyhlásené celoštátne pátranie.

Zlodej v klampiarskej dielni
V presne nezistenom čase v priebehu minulého týždňa sa doposiaľ neznámy páchateľ vlámal do klampiarskej dielne v obci Kamenná Poruba, okres Žilina. Zo skladu ukradol 81 m medeného plechu. Majiteľovi spôsobil škodu za najmenej 55.000,-Sk. Vec vyšetruje polícia v Rajci.

Zlodej v garážach
Polícia pátra aj po neznámom páchateľovi, ktorý sa od stredy do soboty v Mojšovej Lúčke, okres Žilina vlámal do štyroch garáží a unimobunky. Zlodej ukradol rôzne pracovné náradie, dva elektrické ohrievače, nafukovací čln televízor, 40 l benzínu, 40 l nafty. Majiteľovi spôsobil škodu za najmenej 300.000,- Sk. Vyšetruje žilinská polícia.

Policajti zadržali dealera drog
Z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi obvinil žilinský vyšetrovateľ 24 ročného Jozefa z Dolnej Krúpy, okres Trnava. Policajti národnej protidrogovej jednotky kontrolovali obvineného 3. augusta pred OD v Žiline. Našli u neho chemickú látku v množstve 3 ml, ktorú prechovával vo vozidle Honda Civic s trnavským evidenčným číslom. Látka bola určená na predaj. Vykonaná chemická expertíza potvrdila, že sa jedná o tzv. „Pervitín“, ktorý podlieha ustanoveniam zákona o omamných látkach, psychotropných látkach a prípravkoch. Na obvineného vyšetrovateľ spracoval návrh na vzatie do väzby. Prípadom sa zaoberá žilinská polícia.

Kradli na cudzom dvore
Z prečinov porušovania domovej slobody a krádeže obvinil policajný vyšetrovateľ dvoch mužov. Ide o nezamestnaných 36 ročného Zdena a 35 ročného Ľuboša z Turia, okres Žilina. Dvojica obvinených v piatok 4. augusta medzi 10.45 a 12.30 hodinou v Lietavskej Lúčke na Žilinskej ceste vošli cez oplotenie na pozemok k rodinnému domu. Z dvora ukradli kotúč drôtu, kostru z cirkulára a plechový 200 l sud, čím majiteľovi spôsobili škodu za asi 1.000,- Sk. Obvinení sú stíhaní na slobode. Hrozí im dvojročný trest odňatia slobody.

Jana Balogová – zástupkyňa hovorcu
Skupina pre styk s verejnosťou

článok bol zobrazený 1930 krát zdroj: zilina.sk