tlač, návrat 07.06.2006 | Radoslav Cech

Odhalili „maliarov“ hákových krížov

Martin
Vyhrážal sa manželke a synovi


V piatok 2. júna vyšetrovateľ obvinil zo zločinov vydierania a porušovania domovej slobody a prečinu nebezpečného vyhrážania 40 ročného muža z Martina. Obvinený už v minulosti trestaný muž vo štvrtok a následne aj v piatok popoludní vošiel do bytu svojej manželky, v ktorom jej najskôr vulgárne nadával. Následne ju fyzicky napadol a vyhrážal sa likvidáciou jej a maloletému synovi. Žena z obavy o svoj život a zdravie ohlásila správanie muža na políciu. O pár hodín bol násilník umiestnený v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ podal návrh na jeho vzatie do väzby. Hrozí mu až desať ročné väzenie.

Dolný Kubín
Peniaze žiadal pod nátlakom


Zo zločinu hrubého nátlaku obvinil vyšetrovateľ 31 ročného muža zo Zubrohlavy. Obvinený ešte v januári tohto roku prišiel do rodinného domu v obci Klin za 33 ročným Miroslavom a ponúkal mu vybavenie zmeny rozhodnutia na Krajskom súde v Žiline v jeho trestnej veci. Za túto službu požadoval obvinený sumu 500.000,-Sk. Peniaze navyše obvinený požadoval pod hrozbou násilia. Vyhrážky v mene obvineného zopakoval o dva - tri dni neskôr jeho brat. 8. februára sa dvaja neznámi muži v kuklách v mene obvineného poškodenému vyhrážali požiarom. Pri svojom odchode podpálili muži garáž vo dvore poškodeného. Obvinenému hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Lúpež na benzínke

Polícia pátra po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý v nedeľu 4. júna o 01.45 hodine prepadol benzínové čerpadlo vo Vyšnom Kubíne. Páchateľ s čiernou kuklou na hlave vošiel do predajne. V ruke mal pištoľ nezisteného typu a slovami „je to prepad, chcem peniaze“ pristúpil k pokladníčke. Túto následne odtlačil a z pokladne zobral hotovosť asi 4.000,- Sk a presne nezistené množstvo telefónnych kariet a diaľničných známok. Páchateľ po čine ušiel na neznáme miesto. K zraneniu pri lúpeži nedošlo. Majiteľovi čerpadla bola spôsobená škoda za najmenej 5.000,-Sk. Prípad vyšetruje polícia.

Liptovský Mikuláš
Krádež vozidla


Polícia pátra po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý v sobotu v skorých ranných hodinách ukradol v Liptovskom Mikuláši na ul. Vrbickej strieborný Seat Alhambra s nemeckým evidenčným číslom. Majiteľovi týmto spôsobil škodu za najmenej 1.200.000,-Sk. Po vozidle polícia okamžite vyhlásila celoštátne pátranie. Krádež vyšetruje polícia v Liptovskom Mikuláši.

Žilina
Odhalili „maliarov“ hákových krížov


Žilinskí policajti zistili páchateľov kresieb hákových krížov, ktoré ešte v apríli namaľovali v šatni futbalového klubu v Rajci. Páchateľmi sú traja 16 roční žiaci základnej školy z Čadce. Poškodenému klubu spôsobili škodu za asi 500,-Sk. Prípadom sa zaoberá polícia v Rajci.

Jana Balogová – zástupkyňa hovorcu
Skupina pre styk s verejnosťou

článok bol zobrazený 1946 krát zdroj: zilina.sk