tlač, návrat 31.05.2006 | Radoslav Cech

Napadli svoje matky

Matka s dcérou napadli svoju 79-ročnú babičku. Žilinčanky si po tomto čine vyslúžili obvinenie z lúpeže. Podľa informácií žilinského policajného hovorcu Igora Mahúta, starenku v jej byte napadli a po poriadnej bitke ju obrali o 25-tisíc korún. Po útoku svojich najbližších utrpela ľahšie zranenia. Babičkinu dcéru policajti zadržali, vnučka zatiaľ polícii uniká. Páchateľkám hrozí trest sedem až dvanásť rokov.

Obvineniam z vydierania svojej matky čelia aj dvaja bratia z Čadce. Ako uviedol Mahút, žiadali od nej vrátiť pracovné nástroje, ktoré mala v zálohe za finančný dlh. Matka im však veci odmietla vydať pokiaľ jej nevrátia požičané peniaze a za to sa jej synovia vyhrážali fyzickou likvidáciou. Nezostali len pri slovách a svoju 79-ročnú matku dokonca napadli. Súrodencom teraz hrozí trest na štyri až desať rokov, zatiaľ sú stíhaní na slobode.

(SITA, ad;mt),© 2006, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

článok bol zobrazený 2228 krát zdroj: SITA