tlač, návrat 30.04.2006 | Radoslav Cech

V sobotu prišli o život dvaja chodci

Dva ľudské životy vyhasli počas soboty v Žilinskom kraji. Ako agentúru SITA informoval žilinský policajný hovorca Igor Mahút, približne o 21:00 na ceste pri miestnej časti Žilina - Brodno 22-ročný vodič z obce Oškerdy v Čadčianskom okrese zrazil a usmrtil chodca stojaceho na ceste. Tento muž išiel na svojom BMW v ľavom jazdnom pruhu a stojaceho chodca zbadal neskoro. Ako povedal Mahút, vodič išiel neprimerane rýchlo. Alkohol u neho však nezistili a mieru zavinenia bude skúmať polícia. Tá zároveň pátra aj po totožnosti chodca, ktorý pri sebe nemal žiadne doklady.

Ďalšia tragická nehoda sa stala o polnoci na križovatke ulíc Komenského a Fándlyho v Žiline, kde 34-ročný vodič zo Žiliny zachytil na priechode pre chodcov 48-ročného muža. Ten na mieste zomrel. Vodiča už polícia obvinila z usmrtenia, za čo mu hrozia až tri roky za mrežami.

(SITA, xd;fa), © 2006, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané

článok bol zobrazený 2623 krát zdroj: SITA