tlač, návrat 28.11.2019 | Radko Moravčík - hovorca KR PZ v Žiline

Polícia žiada o pomoc svedkov dopravnej nehody

V piatok 22. novembra 2019 pred pol šiestou hodinou večer došlo na ceste prvej triedy v Rajci k dopravnej nehode.

Na základe doteraz vykonaného objasňovania bolo zistené, že 60 ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo v smere od Prievidze na Žilinu. V križovatke s ulicou Kukučínova došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k stretu vozidla s chodkyňou. Pri dopravnej nehode utrpela 68 ročná chodkyňa predbežne ľahké zranenia. Vodič sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,52 mg/l (1,08 promile) vo vydychovanom vzduchu. U chodkyne bol nariadený odber krvi. Ďalšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Polícia žiada občanov, ktorí boli svedkami uvedenej dopravnej nehody, aby akékoľvek informácie k dopravnej nehode oznámili na bezplatnom telefónnom čísle 158, alebo najbližšom útvare Policajného zboru, prípadne priamo na okresnom dopravnom inšpektoráte Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline na tel. čísle 0961403521. (fotografie nájdete na www.facebook.com/KRPZZA).

Aktuálne informácie zo Žilinského kraja nájdete na Facebooku pod názvom „Polícia SR – Žilinský kraj“. Aktuálne informácie Policajného zboru môžete nájsť aj na oficiálnej stránke na Facebooku.

článok bol zobrazený 729 krát zdroj: KR PZ v Žiline