tlač, návrat 20.11.2019 | Mesto Žilina

Žilina otvorí vianočné trhy už 23. novembra

Jedinečnú atmosféru Vianočných trhov v Žiline si budú môcť návštevníci vychutnať od 23. novembra do 23. decembra 2019 na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku.

S tradíciou vianočných trhov sa neodmysliteľne spájajú najmä horúce nápoje, ktorých vôňu cítiť po všetkých uličkách v centre mesta. Tešiť sa môžete na rozmanité druhy punčov, varené vínko, horúci čaj či čokoládu. Ak zavítate na trhy hladní, vychutnáte si mäsové špeciality, grilované syry a rôzne druhy sladkostí, ktoré sú tradične spojené s vianočným obdobím. Na vianočných trhoch nebudú chýbať ani stánky s remeselnými výrobkami či vianočnými ozdobami. Pre návštevníkov žilinských vianočných trhov bude k dispozícii na Mariánskom námestí 10 stánkov s občerstvením, 14 remeselných stánkov a 6 stánkov s potravinovým tovarom. Na Námestí Andreja Hlinku budú 2 stánky s občerstvením.

Mesto Žilina vyberalo stánky prostredníctvom elektronickej aukcie, ktorá sa konala v septembri a októbri. Celkovo do mestského rozpočtu pribudne z prenájmu stánkov viac ako 180 000 eur.

Vizuál vianočných trhov sa v tomto roku nesie v podobe vianočného mestečka. Priestor pre návštevníkov sa rozšíri a súčasťou mestečka bude aj obrovská vianočná guľa, v ktorej sa návštevníci trhov radi fotografujú. Ozdobou Mariánskeho námestia bude tradične vianočný stromček a drevený betlehem. Návštevníci trhov nájdu v centre mesta rôznorodú vianočnú výzdobu, napríklad sobiu rodinku, svetelné vločky, anjelov, prevesy a mnoho iného. Pripravená je aj ukážka života na stredovekom sedliackom dvore s prezentáciou stredovekých remesiel a živými zvieratami počas víkendu od 21. do 22. decembra na Námestí Andreja Hlinku.

V rámci tohtoročných vianočných trhov na Mariánskom námestí čaká návštevníkov pestrý program. Divadlo pre deti, tradície a folklór, swing či spevácke zbory vám spríjemnia chvíle strávené na Vianočných trhoch v Žiline. Bližšie informácie nájdete na webovej stránke mesta www.zilina.sk. Samospráva ďakuje tradičnému partnerovi podujatia, výrobcovi a distribútorovi čokolády, spoločnosti Hauswirth Slovensko.

článok bol zobrazený 2484 krát zdroj: www.zilina.sk