textová verzia pre zrakovo postihnutých textová verzia | streda 1. apríl 2020 | meniny: Hugo
vyhľadať spojenie MHD
pohotovosť lekární

Rozpis pohotovostných lekárenských služieb od 17.00 hod. do 22.00 hod.

01. 04. 2020
EKOLEKÁREŇ, HM TESCO, Košická 3, 01001 Žilina / 20:00 - 22:00
02. 04. 2020
Lekáreň Dr. Max, Národná 11, 01001 Žilina / 20:00 - 22:00

celý rozpis
kam dnes

ŽILINA ZAPÁJA OBČANOV DO ŠITIA RÚŠOK Žilina

ZOSTAŇ DOMA Žilina

Rozprávky Žilinského VEČERNÍČKA facebook Žilinský večerník

Požičaj si e-knihy Krajská knižnica, Žilina

ďaľšie podujatia
mailinglist
Prajete si dostávať aktuálne informácie a správy? Prihláste sa do nášho mailinglistu.

Medzinárodné ekonomické fórum v Krasnojarsku

Medzinárodné ekonomické fórum sa každoročne koná v Krasnojarsku, v partnerskom meste Žiliny. Tento rok išlo už o jeho 13. ročník. V rámci fóra sa 19. februára 2016 uskutočnila diskusia za okrúhlym stolom na tému „Pokrokové urabanizačné postupy“, v ktorej vystúpil s príspevkom aj primátor mesta Žilina Igor Choma a predstavil urbanizačný rozvoj Žiliny za posledné roky.

Účastníkov diskusie oboznámil primátor s takými významnými projektmi na území mesta, ako sú výstavba tunela Považský Chlmec, plánovaná bezplatná mestská hromadná doprava, podpora cyklodopravy, v rámci ktorej sa opravila väčšina cyklotrás v celom Žilinskom kraji, zelené strechy ako nový urbanizačný prvok na podporu kvality ovzdušia a z plánovaných projektov spomenul areál žilinského športu AŽIŠ.
 
Okrem primátora Igora Chomu sa diskusie zúčastníli primátori ruských miest, ako sú Novosibirsk, Čeljabinsk, Omsk, Kazaň, Irkutsko, zástupca mesta Chang-Chung a niekoľko expertov zo stavebného odvetvia.

Tento ročník ekonomického fóra navštívilo viac ako 6 000 účastníkov z 28 krajín sveta a zo 60 regiónov Ruska. Kľúčovou otázkou fóra sa stala stratégia ekonomického rozvoja krajiny do roku 2030. Podujatie sa konalo od 18. – 20. februára 2016 a počas týchto dní sa uskutočnilo množstvo diskusií a plenárych zasadnutí na rôzne témy. Účastníkmi fóra už tradične bývajú predstavitelia vlády Ruskej federácie, ministri vlády, primátori miest predovšetkým z Ruska, ale i zahraničia, zástupcovia firiem a veľkých korporácií, domáci i zahraniční experti z rôznych oblastí. Výsledkom fóra je vypracovanie strategického dokumentu, ktorý má priniesť konkrétne návrhy a riešenia na zlepšenie ekonomickej situácie a rozvoja Krasnojarského kraja i celkovo krajiny.

Primátor Igor Choma v diskusii na tému "Nová urbanizačná politika"

Interview pre krasnojarské média